Často kladené otázky

 • Ako môžem získať daňový bonus pre mladých ?

  Získať ho môžete tak, že požiadate banku na začiatku roka o vydanie potvrdenia o výške zaplatených úrokov za predošlý rok. Toto potvrdenie odovzdáte zamestnávateľovi (ak ste zamestnaní), alebo si na jeho základe znížite daňový základ (ak podnikáte).

 • Môžem refinancovať úver aj mimo fixácie ?

  Pri refinancovaní mimo výročia fixácie počítajte s poplatkom za predčasné splatenie úveru vo výške 1 %. Častokrát to ale banky preplácajú ako bonus, aby získali klienta. To znamená, že aj napriek pokute za predčasné splatenie sa klientom oplatí úver refinancovať. 

 • Hodím sa na to ?

  Neviem. Možno nie. Odpoveď však nebudeme poznať, pokiaľ to nevyskušáte. Určite viem, že ak hľadáte miesto, kde chcete prísť do práce, schovať sa, prečkať 8 hodín a ísť domov, tak sa na to nehodíte. Keď však vo svojom zamestnaní šucháte nohami pod stolom, chceli by ste rásť, robiť niečo hodnotné a rozvíjať sa, tak sa na to možno, ale iba možno hodíte. Nakoniec aj ja som si myslel, že to bude matematika a jadrová fyzika. Chcel som si len privyrábať. Naučiť sa niečo nové. To bolo v roku 2019 a momentálne som manažérom obchodného tímu a vedieme pobočku.

 • Budem tomu rozumieť ?

  Nehľadáme ľudí, ktorí už vedia všetko. Ani ja som nevedel. Všetko sa človek dokáže naučiť. Len musí chcieť. Naše semináre porozumieť financiám aj človeku z ulice. Na začiatku nepracujete samostatne. Máte svojho mentora, ktorý vám pomáha na každom kroku. Sám sa do dnes učím pretože niektorým veciam nerozumiem. A tak to má byť.

 • Budem vedieť nájsť klientov ?

  Na Slovensku je jedna obróvska diera na finančnom trhu. Viac ako milión ľudí šetrí na poistných zmluvách. Dve tretiny ľudí majú nesprávne nastavený druhý pilier. Na účtoch v banke máme X miliónov eur, ktoré požiera inflácia. A k tomu všetkému sa nezadlžujeme práve najšikovnejším spôsobom. Preto máme prácu istú na desiatky rokov dopredu. Tieto veci potrebujeme zmeniť a nepríde to samí od seba.

 • Kedy by sme si mali uzatvoriť životné poistenie?

  S rastúcim vekom rastie aj pravdepodobnosť výskytu ochorenia alebo úmrtia. Platí teda, že čím skôr sa poistíte, tým menej za riziká platíte. Až 4 z 10 zmlúv obsahujú výluku poistného plnenia na diagnózu, s ktorou klienti už vstúpili do poistenia. Zjednodušene, to, čo sa mi stalo pred vstupom, je z krytia vylúčené, preto netreba s poistením čakať.

 • Je výhodné uzatvoriť investičné životné poistenie?

  Tento druh poistenia neodporúčame uzatvoriť z dvoch dôvodov. Prvý dôvod je z pohľadu poistenia – máte obmedzenú možnosť zmeny zmluvy z dôvodu naviazanosti poistenia a investície a štandardne je poistená 1 osoba. Druhý dôvod je z poľadu investovania – produkt je netransparentný, platíte vysoké poplatky, máte obmedzený prístup k investovaným peniazom, pri vynechaní platieb zmluva zanikne a investovanie je viazané na poistenie.

Po kliknutí na tlačidlo OK vyjadrujete súhlas s použitím cookies na tejto stránke.
Ochrana osobných údajov

OK