Často kladené otázky

 • Prečo uvažovať o investovaní ? 

  Či už je to trend klesajúcej miery náhrady v dôchodkovom veku, budovanie finančnej rezervy, predčasné splatenie hypotéky, sporenie pre deti alebo budovanie majetku, ukážeme vám tie najefektívnejšie a najbezpečnejšie nástroje ako tieto ciele dosiahnuť.

 • Aká je minimálna suma pravidelného investovania ?


  Na to, aby ste mohli začať investovať, je potrebné si každý deň odložiť aspoň 1€, čo po sčítaní činí mesačnú platbu 30€. Investovať však už môžte od 15 eur mesačne.

 • Čo je hlavnou výhodou tretieho piliera ?

  Účasť v treťom pilieri je rentabilná za predpokladu, že zamestnávateľ poskytne takzvaný príspevok zamestnávateľa. Spýtajte sa vo vašej práci, či váš zamestnávateľ tento príspevok poskytuje.

 • Čo ak už druhý pilier mám ?

  Samotný vstup do druhého piliera ešte nie je zárukou vyššieho dôchodku. Kľúčovú úlohu totiž zohrá výber investičného fondu, do ktorého sú odvody odvádzané. Pri zvolení nesprávneho fondu môže byť dôchodok nižší aj o 350€ mesačne. Pomôžeme vám s kontrolou už existujúceho druhého piliera.

 • Čo ak už poistenie nehnuteľnosti mám ?

  V posledných rokoch rástli ceny nehnuteľností na Slovensku najviac spomedzi európskych krajín. Pri kontrole poistných zmlúv našich potenciálnych klientov často narážame na fakt, že poistná suma na ich aktuálnej zmluve je nízka. Dochádza tak k podpoisteniu a tým pádom by pri kompletnej škode mali vyplatenú sumu, za ktorú by si pri súčasných cenách nehnuteľností už nekúpili rovnaké bývanie, na aké boli zvyknutí. Podpoistenie nehnuteľnosti vie spôsobiť vážne finančné problémy. Analýzu vašich poistných zmlúv poskytujeme zdarma.

 • Čo znamená, že si poisťovňa uplatňuje amortizáciu ?

  Amortizácia v praxi znamená opotrebovanie majetku v dôsledku čoho sa znižuje jeho hodnota. Ak nastane poistná udalosť a klient niekomu poškodí motorové vozidlo, vznikne poistné plnenie, ktoré poisťovňa vyplatí. Poistné plnenie by v prípade uplatnenia amortizácie bolo nižšie ako náklady na opravu a rozdiel by si mohol poškodený vymáhať. Väčšina poisťovni pri PZP neuplatňuje amortizáciu v prípade parciálnych škôd (nie totálnych škôd). 

 • Dá sa refinancovať úver aj mimo fixácie ?

  Pri refinancovaní mimo výročia fixácie treba počítať s poplatkom za predčasné splatenie úveru vo výške 1%. Častokrát to však banky preplácajú ako bonus, aby získali klienta. To znamená, že aj napriek pokute za predčasné splatenie sa oplatí úver refinancovať. 

 • Ako získať daňový bonus pre mladých ?

  Na začiatku kalendárneho roka je potrebné požiadať banku potvrdenie o výške zaplatených úrokov za predošlý rok. Toto potvrdenie je nutné odovzdať zamestnávateľovi (ak ste zamestnaní), alebo si na jeho základe znížiť daňový základ (ak podnikáte).

 • Dokážem získať nových klientov?

  Na Slovensku je jedna obrovská diera na finančnom trhu. Viac ako milión ľudí šetrí na poistných zmluvách. Dve tretiny ľudí majú nesprávne nastavený druhý pilier. Na účtoch v banke máme x miliónov eur, ktoré požiera inflácia. A k tomu všetkému sa Slováci nezadlžujú práve najšikovnejším spôsobom. Preto prácu máme istú na desiatky rokov dopredu.

 • Čo všetko musím vedieť o financiách?

  Nehľadáme ľudí, ktorí už vedia všetko. Ani ja som nevedel. Človek sa dokáže naučiť všetko, len musí chcieť. Naše semináre naučia aj bežného človeka porozumieť financiám. Na začiatku nebudete pracovať samostatne. Máte svojho mentora, ktorý vám pomáha na každom kroku. Sám sa do dnes učím, pretože niektorým veciam nerozumiem. A tak to má byť.

 • Som vhodný kanditát na spoluprácu?

  Neviem. Možno nie. Odpoveď však nebudeme poznať, pokiaľ to nevyskúšate. Určite viem, že ak hľadáte miesto, kde chcete prísť do práce, schovať sa, prečkať 8 hodín a ísť domov, tak sa na to nehodíte. Keď však vo svojom zamestnaní šucháte nohami pod stolom, chceli by ste rásť, robiť niečo hodnotné a rozvíjať sa, tak sa na to možno, ale iba možno hodíte. Nakoniec aj ja som si myslel, že to bude matematika a jadrová fyzika. Chcel som si len privyrábať. Naučiť sa niečo nové. To bolo v roku 2019 a momentálne som manažérom obchodného tímu a vediem pobočku.

 • Kedy treba uzatvoriť životné poistenie?

  S rastúcim vekom rastie aj pravdepodobnosť výskytu ochorenia alebo úmrtia. Platí teda, že čím skôr vznikne poistenie, tým menej sa za riziká platí. Až 4 z 10 zmlúv obsahujú výluku poistného plnenia na diagnózu, s ktorou poistenci už vstúpili do poistenia. Zjednodušene, to, čo sa stalo pred vstupom do poistnej zmluvy, je z krytia vylúčené, preto netreba s poistením dlho čakať.

 • Je výhodné uzatvoriť investičné životné poistenie?

  Tento druh poistenia neodporúčame uzatvoriť z dvoch dôvodov.

  1. dôvod je z pohľadu poistenia – obmedzená možnosť zmeny zmluvy z dôvodu naviazanosti poistenia a investície. Štandardne je poistená 1 osoba.
  2. dôvod je z pohľadu investovania – produkt je netransparentný, platia sa zaň vysoké poplatky, má obmedzený prístup k investovaným peniazom, pri vynechaní platieb zmluva zanikne. Investovanie je viazané na poistenie.