Investícia do vlastnej nehnuteľnosti, môže byť pre mnohých ľudí jedným z najdôležitejších krokov v živote. Dôležité je správne nastavenie dlhu v rodine, výber správnej bankovej inštitúcie a využitie tých najlepších podmienok.

  • Ako môžem získať daňový bonus pre mladých ?

    Získať ho môžete tak, že požiadate banku na začiatku roka o vydanie potvrdenia o výške zaplatených úrokov za predošlý rok. Toto potvrdenie odovzdáte zamestnávateľovi (ak ste zamestnaní), alebo si na jeho základe znížite daňový základ (ak podnikáte).

  • Môžem refinancovať úver aj mimo fixácie ?

    Pri refinancovaní mimo výročia fixácie počítajte s poplatkom za predčasné splatenie úveru vo výške 1 %. Častokrát to ale banky preplácajú ako bonus, aby získali klienta. To znamená, že aj napriek pokute za predčasné splatenie sa klientom oplatí úver refinancovať. 

Nezabudnite si uplatniť daňový bonus na hypotéku pre mladých

Daňový bonus si viete uplatniť do veku 35 rokov, v dĺžke max. 5 rokov a do 50 000 eur z výšky úveru. Avšak nazabúdajte, že podmienkou bonusu je, že váš priemerný hrubý mesačný príjem nesmie prekročiť 1,3-násobok priemernej mzdy.

Nemáte žiadne vlastné zdroje na kúpu nehnuteľnosti ?

Ak rozmýšľate nad kúpou nehnuteľností je dôležité, aby ste mali našetrené vlastné zdroje. V prípade, ak vlastné zdroje nemáte, je druhou možnosťou založenie nehnuteľnosti. Pokiaľ nemáte nehnuteľnosť, ktorú by ste vedeli založiť, viete získať 100 % financovanie iným typom úveru.

Ako sa zbaviť drahých úverov ?

Konsolidácia úverov je spojenie viacerých úverov do jedného s cieľom zníženia úrokovej sadzby a mesačnej splátky.

Ako nesplácať úver až do dôchodku ?

Každý klient si správnym nastavením investičných produktov môže pripraviť finančné zdroje na to, aby svoj úver splatil predčasne.


Ako fungujú investície ?

Stretnime sa osobne alebo online a pomôžeme vám pripraviť bezplatnú finančnú analýzu.

Chcem sa stretnúť

Chcem sa stretnúť

Získajte viac informácií. Stačí nám len zopár údajov.
Kliknutím na tlačidlo "odoslať" súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Naši partneri na bývanie


Po kliknutí na tlačidlo OK vyjadrujete súhlas s použitím cookies na tejto stránke.
Ochrana osobných údajov

OK