Investícia do vlastnej nehnuteľnosti, môže byť pre mnohých ľudí jedným z najdôležitejších krokov v živote. Dôležité je správne nastavenie dlhu, výber správnej bankovej inštitúcie a využitie tých najlepších podmienok na trhu.

  • Ako získať daňový bonus pre mladých ?

    Na začiatku kalendárneho roka je potrebné požiadať banku potvrdenie o výške zaplatených úrokov za predošlý rok. Toto potvrdenie je nutné odovzdať zamestnávateľovi (ak ste zamestnaní), alebo si na jeho základe znížiť daňový základ (ak podnikáte).

  • Dá sa refinancovať úver aj mimo fixácie ?

    Pri refinancovaní mimo výročia fixácie treba počítať s poplatkom za predčasné splatenie úveru vo výške 1%. Častokrát to však banky preplácajú ako bonus, aby získali klienta. To znamená, že aj napriek pokute za predčasné splatenie sa oplatí úver refinancovať. 

Nezabudnite si uplatniť daňový bonus na hypotéku pre mladých

Daňový bonus si viete uplatniť do veku 35 rokov, v dĺžke max. 5 rokov a do 50 000 eur z výšky úveru. Avšak nezabúdajte, že podmienkou bonusu je, že váš priemerný hrubý mesačný príjem nesmie prekročiť 1,3-násobok priemernej mzdy.

Nemáte žiadne vlastné zdroje na kúpu nehnuteľnosti ?

Ak rozmýšľate nad kúpou nehnuteľností je dôležité, aby ste mali našetrené vlastné zdroje. V prípade, že vlastné zdroje nemáte, je druhou možnosťou založenie nehnuteľnosti. Pokiaľ nemáte nehnuteľnosť, ktorú by ste vedeli založiť, viete získať 100 % financovanie iným typom úveru.

Viete ako sa zbaviť drahých úverov ?

Konsolidácia úverov je spojenie viacerých úverov do jedného. Jej cieľom je znížiť úrokovú sadzbu a tak ušetriť na mesačnej splátke.

Ako nesplácať úver až do dôchodku ?

Správnym nastavením investičných produktov si môžete pripraviť finančné zdroje na to, aby ste svoj úver splatil predčasne.


Ako fungujú investície ?

Stretnime sa osobne alebo online a pomôžeme vám pripraviť bezplatnú finančnú analýzu.

Chcem sa stretnúť

Chcem sa stretnúť

Získajte viac informácií. Stačí nám len zopár údajov.
Kliknutím na tlačidlo "odoslať" súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Naši partneri na bývanie


blog

Súvisiace články

Hypotéky

Na čo sa pripraviť pri výročí fixácie hypotéky? Ako viem znížiť úrok už dnes?

Juraj Živický

Juraj Živický 22.05.2023

Hypotéky

Ako dofinancovať hypotéku do 100%?

Juraj Živický

Juraj Živický 21.11.2022